OKRĘG nr 2

1. Piorun Mirosław

Współzałożyciel OBS-u, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Członek Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Edukacji i Spraw Społecznych, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. Inicjator wielu inwestycji, m.in. na os. Różanym remont drogi osiedlowej, remont chodnika na ul. Korczaka, budowa ul. Armii Krajowej, place zabaw.

2. Wnuk Konrad

Konrad Wnuk prowadzi własną działalność, jest doświadczonym specjalistą branży energetycznej, spełnionym ojcem i mężem. Jego głównym celem są inwestycje w nowe rozwiązania tworzące zrównoważone, przyjazne i bezpieczne miasto. Od lat zajmuje się poprawą efektywności istniejącej infrastruktury energetycznej w naszym rejonie. Zaangażowany w życie społeczności lokalnej. Otwarty, komunikatywny i chętny do słuchania mieszkańców, gotowy na współpracę i poszukiwanie rozwiązań, które służą dobru wspólnemu. Jego pasja to sport oraz fotografia

3. Mitraszewski marek

53 lata, od urodzenia dzierżoniowianin, żonaty, jedno dziecko. Wykształcenie wyższe prawnicze, ukończone Menadżerskie studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej oraz studia podyplomowe z zakresu, rzeczoznawstwa majątkowego , pośrednictwa nieruchomości i z zakresu certyfikacji energetycznej budynków. Emerytowany policjant, były komendant powiatowy, były Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Dzierżoniowie oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. Bezpieczeństwa, od kilku lat pośrednik, zarządca nieruchomości oraz certyfikator energetyczny.

4. Rudnicka Agnieszka

Agnieszka Rudnicka – radczyni prawna, mieszka w Dzierżoniowie od ponad 40 lat, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie i Uniwersytetu Wrocławskiego, prezeska Fundacji PRO NOBIS, pracuje w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Bezpartyjna. Mężatka, mama dwójki dorosłych dzieci.

5. Wiech Elżbieta

Z wykształcenia technik ekonomista, z zawodu księgowa, założycielka w 2000r. Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki” w Dzierżoniowie w którym działa do dziś, mimo emerytury nadal czynna zawodowo, mama dwóch dorosłych synów i babcia trójki wnucząt

6. Lelito Lidia

Członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa z wieloletnim doświadczeniem w pracy społecznej i zaangażowaniem w lokalne inicjatywy. Stara się pomagać innym i działać dla dobra wspólnoty. Jako radna chce zaangażować się w tworzenie i realizację programów pomocy osobom starszym, samotnym, chorym i wykluczonym. Ważna dla niej jest też ochrona zwierząt. Determinacja i profesjonalizm sprawiają, że jest idealnym wyborem do tej funkcji. Będzie dbać o interesy mieszkańców, słuchać potrzeb oraz reprezentować ich głos w lokalnych władzach. Mężatka dwoje samodzielnych dzieci i dwoje wnucząt.

7. PajchRowska-Burek marta

Absolwentka wydziału filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą. Nauczycielka zawodowo związana z Zespołem Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Spełniona żona i mama dwóch wspaniałych córek. Jako mama i nauczycielka chce zadbać o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i dobrostanu wśród dzieci i młodzieży. Od wielu lat sędzia, wolontariuszka, a także trenerka w Międzynarodowym Programie Kreatywności. Całe życie zawodowe poświęca pracy z młodzieżą i dla młodzieży. Osiąga z uczniami sukcesy nie tylko lokalnie, ale też na forum krajowym.

Cechuje ją pracowitość, kreatywność i entuzjazm w dążeniu do wyznaczonego celu, empatia i otwartość na problemy innych. Pasjonują ją nowoczesne metody nauczania i niekonwencjonalnego oceniania. Fanka nowych technologii, wdraża je na co dzień, by pracować mądrzej, a nie ciężej. W wolnym czasie wspiera inicjatywy lokalnych wolontariuszy, nie jest obojętna na los bezdomnych zwierząt. Jako rodowita mieszkanka naszej gminy chce mieć realny wpływ na budowanie lepszego jutra dla naszej społeczności, miejsca, przestrzeni, w której młodzież może rozwijać swój twórczy potencjał.