OKRĘG NR 3

1. Matyja Iwona

Mgr geografii UWr, studia podyplomowe z przedsiębiorczości, informatyki, zarządzania oświatą, pozyskiwania eurofunduszy. Nauczycielka dyplomowana w ZS Nr1 (Radiobuda), wcześniej SP9. Radna Rady Miejskiej VI i VII kadencji. Prezes Tow. Miast Partnerskich Dz-wa, Aktywnie działa na rzecz mieszkańców (Dzierżoniowska Rada Kobiet, Tow. Miłośników Dz-wa). Swoje wieloletnie doświadczenie chce nadal wykorzystywać na rozwiązywanie problemów społecznych i pracę na rzecz rozwoju miasta (przedsiębiorczość, pozyskiwanie środków zewnętrznych, infrastruktura drogowa, edukacja, wspieranie seniorów, kultura, sport, turystyka).

2. Stokłosa-Wiech Katarzyna

W tym roku mam przyjemność kandydować do Rady Miasta z Obywatelskiego Bloku Samorządowego. Z pasją pracuję jako psycholog i Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta w szpitalu, jestem członkiem Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy. W życiu i pracy staram się być sumienna, odpowiedzialna , ale też uśmiechnięta. Od zawsze wiązałam swoją przyszłość z Naszym Miastem. Jako rodowita dzierżoniowianka z zaangażowaniem będę reprezentować sprawy bliskie mieszkańcom Dzierżoniowa, dlatego proszę o obdarzenie mnie zaufaniem i oddanie na mnie swojego głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.

3. majewska Joanna

38 lat. Od urodzenia mieszkanka Dzierżoniowa. Absolwentka dzierżoniowskich szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum. Wykształcenie wyższe z zakresu administracji publicznej, ukończone studia podyplomowe w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, inspektor ochrony danych. Doświadczenie zawodowe na szczeblu administracji rządowej i samorządowej w obszarze oświaty oraz ochrony zdrowia. Miłośniczka zwierząt, muzyki na żywo i podróży. Szczęśliwa mężatka, mama wspaniałej córeczki.

4. Kapela Włodzimierz

lat 67 Pochodzi z Żywca a od 50 lat mieszkaniec Dzierżoniowa. W latach 70 i 80 pracował na różnych stanowiskach w ZR DIORA w Dzierżoniowie. Od prawie 20 lat właściciel Prywatnego Pogotowia Ratunkowego w Dzierżoniowie. W II i III kadencji Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

5. Kunecka Wanda

Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Za pracę na rzecz dzieci uhonorowana Medalem Wdzięczności

Radna V-VII kadencji. Obecnie na emeryturze. Przewodniczy Dzierżoniowskiej Radzie Seniorów powołanej przez burmistrza Dzierżoniowa, jest członkiem Społecznej Komisji Mieszkaniowej,

działa w Stowarzyszeniu na rzecz renowacji zabytkowego kościoła pw. św. Jerzego. Dzierżoniów pięknieje, widoczna jest dbałość o jego Mieszkańców, zarówno młodszych jak i starszych. Jako radna będzie wspierała oraz inicjowała programy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społeczności Dzierżoniowa.

6. Dziób Tomasz

Żonaty, dwie dorosłe córki. Absolwent Technikum Budowlano-Elektrycznego. Od urodzenia mieszka i pracuje w Dzierżoniowie. W latach 1994-2005 prywatny przedsiębiorca. Obecnie pracownik w firmie zajmującej się klimatyzacją i wentylacją. Miłośnik piłki nożnej, pełen energii i zaangażowania w dążeniu do realizacji celów, dlatego szczególnie bliskie są mu sprawy młodzieży uprawiającej sport.. Bardzo lubi aktywnie spędzać wolny czas. Jego zainteresowania to jazda na rowerze, narciarstwo, morsowanie, oraz wędrówki po górach. Zamierza pracować na rzecz miasta, tak by było ono przyjazne dla wszystkich mieszkańców Dzierżoniowa.

7. Adam Palus

Urodzony i zamieszkały w Dzierżoniowie, 46lat, żonaty, dwoje dzieci, wykształcenie wyższe, absolwent Zespołu Szkół Radiotechnicznych oraz Politechniki Wrocławskiej, specjalista IT, pracownik Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, nie należy do partii politycznej. Doświadczenie zawodowe w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz obszarach administracji, informatyki i ochrony zdrowia. Pasjonat motoryzacji, podróży oraz zabytków techniki.

8. Szymańska Dorota

Dorota Szymańska, od urodzenia mieszka w Dzierżoniowie. Jest znana w swojej społeczności nie tylko jako osoba zaangażowana w branżę ubezpieczeniową, ale także jako aktywna obywatelka, gotowa podejmować działania na rzecz dobra lokalnej społeczności.

Z uwagi na jej doświadczenie zawodowe, kładzie ona szczególny nacisk na kwestie związane z ochroną zdrowia i bezpieczeństwem mieszkańców. Promuje inwestycje w poprawę lokalnej infrastruktury drogowej oraz edukację w zakresie odpowiedzialnej jazdy,

które są kluczowe dla zapewnienia mieszkańcom bezpiecznych warunków i poprawy jakości życia w mieście.