okręg nr 4

1. Smolarz Maciej

Żonaty, córka Alicja, ekonomista. Prezes Stowarzyszenia Obywatelski Blok Samorządowy, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Wiceprzewodniczący Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych, członek Polskiego Związku Kynologicznego.

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, certyfikat Master of Business Administration, specjalista w zakresie zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej, menedżer administracji. Inicjator i realizator wielu przedsięwzięć inwestycyjnych w Szpitalu. Zrealizował m. in. projekty termomodernizacji wszystkich budynków szpitala oraz budowy nowego bloku operacyjnego, izby przyjęć i podjazdu dla karetek.

Wielokrotny maratończyk, ratownik wodny, miłośnik zwierząt.

2. Handwerkier Elwira

Wykształcenie wyższe, mężatka, syn Roger. Kierownik Działu Statystyki i Składnicy Akt w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Bliskie są mi zarówno sprawy społeczne, jak i indywidualne potrzeby każdego mieszkańca Dzierżoniowa. Zawsze chętnie pomagam ludziom, którzy tego potrzebują. Z natury jestem osobą miłą, śmiałą, która stara się znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Interesują mnie sprawy dotyczące drugiego człowieka. Zawsze wyznaczam sobie ambitne cele, a przy ich realizacji daję z siebie sto procent. Do każdego człowieka podchodzę z sympatią, tolerancją i skupieniem.

3. popiela Andrzej

Żonaty, 2 córki. Doktor nauk medycznych, lekarz specjalista ginekologii i położnictwa , ginekologii onkologicznej oraz medycyny perinatalnej. Autor wielu książek i publikacji naukowych. Pracował w klinikach ginekologii we Wrocławiu, a następnie został kierownikiem Kliniki Ginekologii z Centrum Onkologii Ginekologicznej oraz Medycyny Perinatalnej w Cottbus oraz Kliniki Ginekologii w Lichtensteinie. Od 2018 r. Kierownik Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Dzierżoniowie. Rozwinął w Dzierżoniowie nowoczesne techniki operacyjne i diagnostyczne w zakresie ginekologii, położnictwa oraz onkologii ginekologicznej. W przyszłości chciałby dalej rozbudowywać oddział ginekologii i unowocześniać blok porodowy oraz wprowadzić powszechne znieczulenie okołoporodowe. Pod jego kierownictwem oddział położniczy zajmuje wysokie lokaty w rankingach pacjentek. W uznaniu jego kwalifikacji po raz pierwszy od wielu lat Oddział Ginekologii i Położnictwa w Dzierżoniowie uzyskał zgodę Ministra Zdrowia i konsultanta krajowego na kształcenie lekarzy rezydentów. Do zrealizowania swoich planów potrzebuje wsparcia lokalnego samorządu, stąd decyzja o starcie w wyborach samorządowych. Jego pasją są piesze wędrówki, ogród oraz literatura.

4. Krasnodębska Agnieszka

50 lat - od urodzenia mieszkanka Dzierżoniowa, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie rachunkowości oraz studia podyplomowe w zakresie doradztwa podatkowego na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W 2007 roku uzyskała Certyfikat Księgowy Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2008 roku pracuje na stanowisku Głównego Księgowego w NZOZ Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie Sp. z o.o. Wolny czas poświęca na czytanie kryminałów oraz zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska.

5. Dobraszak Anita

Urodzona w Dzierżoniowie. Ukończyła studia ekonomiczne oraz studia podyplomowe z administracji państwowej. Pracuje jako księgowa. Mężatka, dwóch dorosłych synów. Jest aktywna. Jej pasje to góry i sport. Interesują ją sprawy mieszkańców i Dzierżoniowa. Jest zdania, że udział w życiu społecznym powinien być częścią życia każdego z nas. Z tego powodu stara się działać również na tym polu. Chętnie podejmie się pracy na rzecz miasta, z którym związała swoje życie. Powierzone zadania zawsze traktuje poważnie i z pełnym zaangażowaniem.

6. Szymański ROMAN 

Technik elektro-radiologii, od 27 lat pracownik Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. 51 lat, żonaty, dorosła córka. Od urodzenia mieszkaniec Dzierżoniowa. Miłośnik górskich podróży.

7. Ogrodnik Karolina

34 lata. Z wykształcenia dziennikarka i magister zarządzania wizerunkiem i e-PR. Posiada doświadczenie

w sprzedaży, jej wsparciu, administracji biurowej, rozliczeniach, tworzeniu raportów i analiz. Obecnie pracuje w branży ubezpieczeń w dziale wsparcia agenta, gdzie wspiera agentów ubezpieczeniowych i wdraża nowe narzędzia, aby usprawnić ich codzienna pracę. Jej pasją jest śpiew. Od kilkunastu lat śpiewa w różnych zespołach, ubogacając wesela i imprezy okolicznościowe. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek.