okręg nr 4 piława górna, Łagiewniki

1. Sikora Sylwester

53 lata , radny Gminy Łagiewniki obecnej VIII kadencji. Szczęśliwy mąż i dumny ojciec dwojga dzieci. Jestem absolwentem Wyższej szkoły Zarządzania we Wrocławiu, o kierunku       „ Zarządzanie Przedsiębiorstwem”. Przez okres 16 lat pracowałem w dużych sieciach handlowych, zajmując stanowiska średniego i wyższego szczebla menadżerskiego. W tym okresie kierowałem i zarządzałem ponad 100-osobową załogą personelu. Poświęcony czas i zdobyte doświadczenie, pozwoliły mi na usamodzielnienie się w sferze biznesowej. Od ponad 10 lat prowadzę własną działalność gospodarczą w branży budowlanej. Od ponad pół wieku jestem mieszkańcem powiatu Dzierżoniowskiego, gdzie przez ponad 20 lat byłem mieszkańcem gminy Niemcza a ostanie 20 lat mieszkańcem Łagiewnik i wiem od podszewki jakie są potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców. Na swojej drodze często spotykam ludzi chętnych do działania, którzy dają mi jeszcze więcej motywacji i wiary w lepsze jutro.

Ten optymizm, wiara w ludzi, własne doświadczenie i praca samorządowca, utwierdziły mnie w przekonaniu do kandydowania na Radnego Naszego Powiatu. Jestem przekonany, że wspólna praca, wzajemne zrozumienie i zaangażowanie w dobro ludzi, to klucz do sukcesu, czego przykładem są wielomilionowe zrealizowane inwestycje w rozwój gminy Łagiewniki w czasie dotychczasowej kadencji.2. Chrzanowski tadeusz

Od urodzenia mieszkaniec Piławy Górnej. Z wykształcenia leśnik. Żonaty, czworo dorosłych dzieci. Zasadnicze etapy aktywności zawodowej, to praca w Lasach Państwowych i Policji.

 

Obecnie emeryt i Radny Rady Miejskiej w Piławie Górnej. Wieloletnie doświadczenie w działalności samorządowej.

 

Cechuje mnie rzetelność, pracowitość, otwartość na problemy seniorów i młodego pokolenia.

 

Sport, podróże, dobra książka o tematyce historycznej oraz kulinaria wypełniają czas wolny.

 

Głos oddany na mnie to trafiony wybór.


3. otworowski tomasz

lat 46, od urodzenia dumny mieszkaniec Niemczy. Jestem żonaty, mam dwie dorosłe córki i małoletniego syna. Z wykształcenia jestem piekarzem aktywnym zawodowo. Radny Miasta i Gminy Niemcza VII kadencji.

 

Decyzję o kandydowaniu do Rady Powiatu Dzierżoniowskiego podjąłem, ponieważ chcę wspierać dobry rozwój naszego Powiatu. Po za pracą aktywnie działam w Ochotniczej Straży Pożarnej jako Naczelnik OSP Niemcza, gdyż bezpieczeństwo mieszkańców i powiatu jest jednym z najważniejszych dóbr każdego z nas. W celu kultywowania tradycji Strażaków Ochotników, swoim działaniu doprowadziłem wspólnie z innymi strażakami do reaktywacji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Niemczy, co umożliwia przekazywanie tradycji niesienia pomocy innym również młodszemu pokoleniu mieszkańców.

 

Jeśli obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem będę usilnie wspierał bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu oraz realizował program wyborczy Obywatelskiego Bloku Samorządowego.

Biorąc udział w wyborach samorządowych możemy wspólnie stworzyć lepsze jutro dla Naszego Powiatu.

Sam zdecydujesz jakie ono będzie - 7 kwietnia

Proszę o Twój głos.


4. ziętek katarzyna

lat 42 od urodzenia mieszkanka Jaźwiny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego . Zwodowo związana z Urzędem Gminy Łagiewniki . Obecnie pełnię funkcję Sołtysa Wsi Jaźwina. Społecznik zaangażowana w życie lokalnej społeczności.5. szulikowska mariola

rodowita mieszkanka Niemczy, mama trójki dorosłych dzieci. Z zawodu główny księgowy, obecnie zatrudniona w Przedsiębiorstwie Komunalnym sp. z o.o. w Niemczy.

 

Jestem niepoprawną optymistką, zawsze chętnie niosącą pomoc innym.

Kandyduję na radną do powiatu, bowiem znam lokalne problemy mieszkańców Gminy Niemcza. Lubię swoje miasto, chętnie zapraszam znajomych, aby poznali Niemczę i Powiat Dzierżoniowski. Swoją osobą będę wspierała inicjatywy promujące rozwój turystyki i poprawę infrastruktury zdrowotnej i drogowej.
6. kaczorowska maria

Nazywam się Maria Kaczorowska, mam 69 lat. Od urodzenia jestem mieszkanką miasta Piławy Górnej, posiadam wykształcenie średnie administracyjne.

Od 1974 do 2021 roku pracowałam w samorządach gmin: Piława Górna, Niemcza oraz Ciepłowody. Pracę w samorządzie poznałam od podstaw, zaczynając od stanowiska referenta a kończąc na stanowisku kierowniczym - Sekretarz Gminy.

Nie obce mi są problemy mieszkańców oraz zagadnienia dotyczące miasta czy gminy wiejskiej. Pełniąc funkcję w samorządzie zawsze starałam się zrozumieć trudności z jakimi zgłaszali się mieszkańcy. Moja determinacja, zaangażowanie, a także empatia pomagała w ich rozwiązywaniu. Cechują mnie również odpowiedzialność, uczciwość i łatwość nawiązywania kontaktów.

Patriotyzm lokalny zawsze był i jest myślą przewodnią w mojej małej społeczności.

Moje motto to „Zawsze słuchaj głosu ludu i przekazuj wyżej do tych, którzy potrafią zrealizować                                 i rozwiązać każdy problem”.

W chwili obecnej realizuje się w pracy społecznej na rzecz miasta i mieszkańców, a szczególnie seniorów. Jest to nie lada wyzwanie, które jestem w stanie przekształcić w sukces. Przykładem tego jest darmowy sprzęt medyczny dla chorych, tj.: łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i chodziki.

Od 2019 roku biorę czynny udział z pełnym zaangażowaniem w Radzie Seniorów.

„Skuteczny Radny gminy, powiatu czy sejmiku samorządowego to taki, któremu uda się obudzić                         w mieszkańcach ducha obywatelskiego, by razem zmienić na lepsze swoją mikro ojczyznę.”- Maria Kaczorowska